Festyn Jesień Kurdwanów 2017
2017-08-17

24 Festyn Jesień Kurdwanów 2017

            W piątek 1 września  turniejami tenisa stołowego oraz zawodami brydża sportowego został zainaugurowany 24 Festyn Jesień Kurdwanów 2017.
              W sobotę  2 września na obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 28 ul. Bujaka 15 w godzinach  przedpołudniowych odbył się Turniej Piłki Nożnej dla dorosłych, a po południu wielu miłośników psich piękności zgromadził zorganizowany już po raz 14 konkurs „4 Łapy” ,w którym wzięło udział 19 psich mieszańców. W jury zasiadły p. Ewa Grudzień i P. Ewa Król – reprezentujące Radę Nadzorczą SM „Kurdwanów Nowy” oraz p. Agata Szmigielska – lek. weterynarii z lecznicy przy ul. Dworskiej. Konkurs połączony został jak co roku ze zbiórką na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki wielkim sercom wypełnionych miłością dla zwierząt udało się zebrać ponad 30 kg karmy. Finałem  sobotnich rywalizacji był tradycyjny mecz piłki nożnej Oldboje Kurdwanowa tym razem kontra drużyna ORŁA Piaski Wielkie . Po bardzo zaciętym spotkaniu zwycięski puchar wznieśli zawodnicy gości, którzy pokonali drużynę gospodarzy  8 : 4.
          Część  artystyczno - rekreacyjna  Festynu  przypadła na niedzielne popołudnie i wieczór. Pierwsze popisy estradowe dali podopieczni działającej z dużym rozmachem Szkoły Tańca FLESH DUO. To był z pewnością bardzo widowiskowy  akcent przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Dodatkowo na terenie parku dla wszystkich uczestników Festynu otwarte zostały bufety gastronomiczne i place zabaw dla najmłodszych, które mimo płochej pogody zgromadziły cale rodziny. Swój koncert tuż przed otwarciem festynu miała też Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. 
Równo o godzinie 15-tej  w  imieniu organizatorów wszystkich powitał  i uroczyście rozpoczął Festyn  Przewodniczący  Rady Nadzorczej  Spółdzielni  Mieszkaniowej  „Kurdwanów Nowy” p. Dominik Homa ,   który dał również hasło  do  startu  XI   MINI  MARATONU . Po nim na scenie można było zobaczyć pokaz koreańskiej sztuki walki, gdzie swoimi umiejętnościami popisywali się zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwon-do . Równolegle  na  alejkach  spacerowych  parku  przeprowadzony  został cieszący się jak co rok ogromnym zainteresowaniem dzieci  konkurs plastyczny KREDĄ  na  ASFALCIE  pt: „Osiedle moich marzeń”. Deszczowa  aura sprawiła, że konkurs odbył się w bardzo krótkim czasie, ale mimo to dzięki ogromnemu zaangażowaniu i artyzmowi dzieci udało się wyłonić zwycięzców. Na  estradzie odbywały   się  w tym czasie  konkursy pt: „Co wiesz o internecie”, oraz ”25 lat SM Kurdwanów Nowy”” . 
            W godzinach  popołudniowych dzięki Roberto Zucaro widzowie śledzący estradowe występy mieli   okazję wrócić wspomnieniami do znanych włoskich przebojów . Z kolei w trochę inny klimat taneczo-muzyczny wprowadził widownię zespół „BAYER FULL”, który w rytmach Disco Polo rozgrzewał wierną publiczność . W międzyczasie na estradzie  wręczone zostały  nagrody zwycięzcom  i laureatom zawodów sportowych oraz  konkursów : plastycznego  oraz  psów „4 Łapy”. 
         Na alejkach kurdwanowskiego Parku w specjalnym autokarze PCK przeprowadzona została Akcja Krwiodawstwa  przygotowana przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi.
         Bardzo widowiskowy pokaz argentyńskiego tanga  wykonała  mistrzowska para tańca towarzyskiego Weronika Piwowarczyk i Bogdan Myśliwca . Taneczne popisy były niejako wstępem do koncertu gwiazdy wieczoru -  „URSZULI” wraz z zespołem.
     Licznie  zgromadzona   widownia mogła wysłuchać i bawić się przy tych b znanych , ale też i nowych przebojach artystki, której piosenki wprowadziły wśród uczestników festynu w atmosferę zabawy, ale też pozwolił oderwać się choć na chwilę od codziennej rzeczywistości.
     Uwieńczeniem  imprezy  był  jak  zwykle  bardzo widowiskowy  i  przez wszystkich oczekiwany  pokaz  sztucznych ogni . 
       Podkreślić   należy , że   tak   jak  w   latach  ubiegłych  liczne  grono  sponsorów   w całości   sfinansowało  nasz  festyn , a  ogromny   wysiłek   władz   i   pracowników    Spółdzielni Mieszkaniowej  „Kurdwanów Nowy” pozwoliły mieszkańcom na uczestniczenie w  kolejnej , niezapomnianej imprezie kulturalnej , która na stałe  wpisała się w krajobraz naszego osiedla .


       LAUREACI  Zawodów    i  Konkursów 24  FESTYNU  JESIEŃ  KURDWANÓW  2017BRYDŻ  SPORTOWY  kat. Open para:  Bożena Pieczara i Jerzy Bałon


TENIS  STOŁOWY   kat. do 16-tu lat -  Julia Wtorek
                      kat. Open      -   Stanisław Kurdziel


PIŁKA NOŻNA  kat. Open  - BISHAKA KURDWANÓW w  składzie:
Amadeusz Łabuński , Marcin Nosek , Krystian Sochacki, Maciej Sopata , Rafał Stary , Maciej Wcisło , Mateusz Źiółko

król strzelców – Mateusz Źiółko
                                          

KREDĄ NA ASFALCIE   kat. 4-7 lat 
I nagroda  – Daria Homa
II               – Małgosia Sierżęga
III              – Adam Ślusarczyk

  kat. 8-11 lat
I nagroda – Antonina Książkiewicz
II              –  Emilka Zych
III             –  Anna Ślusarczyk


KONKURS PSICH PIĘKNOŚCI „4 ŁAPY”
 
       I miejsce          - Zuzanna Rokwisz  -  pies TOSIA   5 lat
       Nagroda JURY  - P. Diana Mrugała - Gromek - pies WYDRA  9 lat
       Nagroda Szczęśliwy Los - P. Aleksandra Szabudzka - pies BINGO 4 lata
 
 
 
© 2007 Spółdzielnia Mieszkaniowa
Kurdwanów Nowy

Created by ARTplus